Новости

Рефат Чубаров: Кремлівська змія мусить відповзти в свою нору або ж слід відсікти їй голову. Іншого виходу у нас просто немає! 23 декабря 2020 года

Ті, хто стежать за поширенням COVID-19 у тимчасово окупованому Криму, з тривогою відзначають подальше погіршення епідеміологічної ситуації на півострові.

Так, з 21 грудня щоденна кількість захворілих коронавірусною інфекцією становить 354-355 чоловік. При цьому, як відзначають місцеві експерти, найближчим часом їх кількість збільшиться до 500 осіб в день, що загрожує повним колапсом кримської системи охорони здоров'я.

Передбачаючи такий розвиток ситуації у тимчасово окупованому РФ Криму, Президією Меджлісу кримськотатарського народу ще 26 жовтня 2020 року було прийнято заяву «Про катастрофічну епідеміологічну ситуацію в Криму, викликану поширенням пандемії коронавірусу».

Текст зазначеної заяви Президії Меджлісу кримськотатарського народу був спрямований на адресу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, а також до Світової організації охорони здоров'я та Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Меджліс кримськотатарського народу вдячний місіям міжнародних організацій в Україні за належне інформування ними своїх організацій щодо катастрофічної епідеміологічної ситуації в тимчасово окупованому Криму, що знайшло відображення в їх діяльності.

Так, в резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна», ухваленій 16 грудня 2020 року, дана жорстка оцінка діям окупуючої держави, яка в умовах поширення COVID-19 не здійснює необхідних заходів по забезпеченню і підтримці здоров'я жителів Криму та ставить під загрозу життя ув'язнених, які позбавлені волі за політично вмотивованими звинуваченнями.

Але ж знаємо, що Російська Федерація продовжує і далі ігнорувати резолюції Генеральної Асамблеї ООН по Криму, у тому числі не допускаючи на територію тимчасово окупованого нею Криму представників міжнародних організацій, включаючи і представників Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Зрозуміло, ситуація абсолютного нехтування РФ нормами і принципами міжнародного права на тлі поспішного перетворення захопленого нею півострова в військовий форпост, що супроводжується штучною заміною етнічного та демографічного складу населення Криму, не може зберігатися вічно. Усвідомлення цієї очевидності накладає особливу відповідальність на організаторів і учасників майбутнього саміту Кримської платформи, яким належить знайти реальні механізми примусу Москви до її повернення в рамки міжнародного права.

Кремлівська змія мусить відповзти в свою нору або ж слід відсікти їй голову. Іншого виходу у нас просто немає!

 

Рефат Чубаров,

23.12.2020

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.