Новости

Заява Меджлісу кримськотатарського народу 30 июня 2020 года

Російська Федерація проводить з 25 червня по 01 липня 2020 року на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя "загальноросійське голосування по поправках до Конституції Російської Федерації".

Зазначена дія є ще одним злочином, що вчинюється Російською Федерацією в порушення основних принципів та загальновизнаних норм міжнародного права, а також своїх міжнародних зобов'язань по повазі територіальної цілісності та суверенітету інших держав, що містяться в Статуті Організації Об'єднаних Націй, Заключному акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінському заключному акті), меморандумі про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) і в низці інших двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорів.

Організоване Російською Федерацією «загальноросійське голосування» на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, підпадає під кваліфікацію міжнародного злочину, відповідальність за вчинення якого повністю покладається на окупуючу державу – Російську Федерацію.

Російські окупанти, усвідомлюючи невідворотність понесення ними покарання за злочини, що вчиняються окупуючою державою на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, примушують жителів Криму до участі у незаконному "загальноросійському голосуванні", яке проводиться з 25 червня по 01 липня 2020 року.

Особливого тиску і морального терору з боку російської окупаційної влади зазнають керівники і співробітники установ освіти, охорони здоров'я, працівники комунальних підприємств, представники малого та середнього бізнесу. Форми тиску – шантаж, погрози, звільнення з роботи, підкуп.

Меджліс кримськотатарського народу, вказуючи на вчинення Російською Федерацією чергового злочину на окупованій нею території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя  проведення незаконного "загальноросійського голосування", закликає ООН, Європейський Союз, Рада Європи, ОБСЄ, парламенти і уряди держав до посилення міжнародного політичного, дипломатичного, економічного тиску з метою відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно-визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

Меджліс кримськотатарського народу закликає Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України терміново вжити заходів, спрямованих на подальшу консолідацію міжнародного співтовариства у відсічі російської агресії та у відновленні територіальної цілісності Української держави.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює підтримку всім жителям Криму, які в умовах російської окупації зберігають власну гідність та відданість рідній землі, демонструють стійкість і неприйняття російської окупації.

 

(Прийнято в порядку надзвичайного режиму діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, введеного 26 квітня 2016 року)

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу 

Рефат Чубаров,

30 червня 2020 року,

м. Київ

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.