Новости

Рефат Чубаров: Решату Аметову сьогодні мало б виповнитися 45 років... 24 января 2020 года

Останній раз Решата Аметова, батька трьох малолітніх дітей, бачили 3 березня 2014 року на Центральній площі міста Сімферополя, куди він прийшов, щоб висловити публічно свій протест проти російського військового вторгнення до Криму. 

До цього, за свідченням близьких, він пішов у військкомат, щоб його мобілізували. Але військкомат виявився... закритим.

Збереглося відео, на якому люди в камуфляжній формі силою відводять його з площі, садять в автомобіль і вивозять у невідомому напрямку.

Тіло Решата Аметова знайшли 15 березня 2014 року в районі села Ortalan (Земляничне) Білогірського району зі слідами страшних тортур.

Російські окупанти, формально порушивши кримінальну справу за фактом вбивства Решата Аметова, незабаром її призупинили в зв'язку з тим, що, мовляв, «слідство не змогло встановити осіб, причетних до злочину».

Незалежними експертами встановлено, що Решата Аметова викрали бійці парамілітарної «самооборони Криму», якою керував в той час Михайло Шеремет (нині 
 призначений окупантами «депутат» Держдуми РФ), який, в свою чергу, підпорядковувався Сергію Аксьонову, призначеному російськими окупантами «головою ради міністрів Криму».

Обом, як Михайлу Шеремету, так і Сергію Аксьонову, без сумніву, ще в ході відбування самої події, стали відомими обставини викрадення, а потім і вбивства. Не виключається, що вбивцею Решата Аметова є один із найбільш відморожених бійців «самооборони Криму» Самвел Мардоян.

...Решат Аметов був убитий у віці 39 років. Він став першою жертвою з числа кримських татар, яких було вбито або насильницьки викрадено російськими окупантами та їхніми прибічниками з моменту окупації Криму.

За громадянську мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України під час акцій протесту проти окупації Російською Федерацією Кримського півострова Указом Президента України Решату Аметову було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Віримо, що настане час і всі злочинці, які вчинили свої злодіяння в Криму в період тимчасової російської окупації, понесуть заслужене покарання.

Ми робимо все, щоб це здійснилося як можна скоріше.

Нехай Всевишній дасть спокій померлим і вбитим.

Allah rahmet eylesin!Рефат Чубаров,
Голова Меджлісу кримськотатарського народу,
Київ, 24 січня 2020 року

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.