Новости

Заява Голови Меджлісу кримськотатарського народу 24 февраля 2020 года

Влада і суспільство відповідальні за долю громадян України, які, перебуваючи за межами Української держави, проти своєї волі опинилися в небезпечних ситуаціях.

В силу різних життєвих обставин і причин сотні тисяч громадян України постійно переміщаються по світу, в тому числі з метою навчання, тимчасового працевлаштування, створення сім'ї…

Однак, якими б не були причини перебування громадян України на територіях інших держав, вони завжди мають бути впевнені в тому, що знаходяться під гарантованою опікою та захистом своєї рідної держави  України.

У свою чергу Українська держава, відповідно до статті 3 Конституції України, прийнятої Верховною Радою України від імені Українського народу, виходить з того, що:

«Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави».

Зазначена в Конституції норма є втіленням глибинних прагнень Української нації в побудові справді незалежної та демократичної Української держави.

Кримськотатарський народ протягом десятиліть вигнання зі своєї Батьківщини зазнав численні страждання та втрати в ситуаціях, коли майже не було кому його захистити.

З нашої новітньої історії опору комуністичному режиму СРСР ми пам'ятаємо і віддаємо належну шану кожному, хто не боявся виступити на підтримку кримськотатарського народу у найважчі роки його боротьби за повернення на свою Батьківщину  Крим.

Меджліс кримськотатарського народу рішуче підтримує дії Української держави та її посадових осіб, спрямовані на евакуацію громадян України, які опинилися в Китаї у місцях спалаху короновірусу. Такі рятівні дії Української держави викликають у громадян України почуття гордості за свою країну та відчуття причетності зі своєю державою.

У дні шостих роковин трагічних подій на Майдані під час Революції Гідності та початку збройної агресії Росії проти України, що призвела до тимчасової окупації Криму та розв'язування військових дій на Донбасі, Меджліс кримськотатарського народу закликає всі політичні сили України і громадянське суспільство України до об'єднання навколо головної мети  відновлення територіальної цілісності та забезпечення державного суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

Крим – це Україна!
Слава Україні!

 

Рефат Чубаров,

Голова 
Меджлісу кримськотатарського народу,

Київ, 24 лютого 2020 року

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.