Новости

Заява Голови Меджлісу з приводу різкого загострення ситуації в провінції Ідліб 28 февраля 2020 года

Різке загострення ситуації в провінції Ідліб, внаслідок якої гинуть військовослужбовці і мирні жителі, викликане спільними агресивними діями режиму сирійського диктатора Асада Башара і військового командування Російської Федерації, спрямованими на зрив зусиль Туреччини по забезпеченню миру в провінції Ідліб.

В результаті спільної атаки сирійських і російських військових літаків на конвой турецької армії, здійсненої 27 лютого 2020 року, вбито 33 турецьких військовослужбовців, поранено кілька десятків людей.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює щирі та глибокі співчуття рідним і близьким загиблих турецьких військовослужбовців, всьому турецькому народу.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює також співчуття рідним і близьким мирних жителів, які стали жертвами злочинів, скоєних на сирійській землі режимом Асада Башара та російськими солдатами.

Меджліс кримськотатарського народу звертає увагу міжнародної спільноти, що військова підтримка Російською Федерацією найбільш одіозних та авторитарних режимів, включаючи диктаторський режим Асада Башара, здійснюється на тлі розв'язаної нею війни проти України і тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які тривають вже 6 років.

Меджліс кримськотатарського народу закликає міжнародні організації до задіяння міжнародних правових механізмів, включаючи введення тотального ембарго на російські енергоносії, з метою примусу Росії до дотримання міжнародного права, поваги територіальної цілісності та суверенітету інших держав.

Меджліс кримськотатарського народу виходить з того, що будь-які агресивні дії Росії, що здійснюються нею як по відношенню до держав–членів НАТО, так і по відношенню до інших суверенних держав, повинні отримувати гідну і жорстку відсіч.

Рефат Чубаров,
Голова Меджлісу кримськотатарського народу,

Київ, 
28 лютого 2020 року

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.