Новости

Співчуття карачаївському народу з нагоди 76-х роковин депортації 02 ноября 2019 года

Сьогодні виповнюється 76-і роковини трагічної події в історії карачаївців  одного з корінних народів сучасної Карачаєво-Черкесії: протягом 2-5 листопада 1943 року військами НКВС СРСР та на виконання указів Президії Верховної Ради СРСР карачаївський народ був підданий насильницькій депортації зі своїх споконвічних земель, що входили в той час до Карачаївської Автономної Області, яка існувала з 1926 року по 1943 рік.

Для силового забезпечення депортації карачаївського народу були задіяні військові частини Червоної Армії чисельністю в 53 327 озброєних осіб.

За офіційними даними радянських каральних органів було виселено 69 267 карачаївців.

Карачаївський народ, як і інші депортовані народи СРСР, поніс катастрофічні людські втрати внаслідок спеціального комендантського режиму, встановленого для них в місцях вигнання та який впроваджувався голодом, каторжними роботами і репресіями.

Безумовно, насильницька депортація карачаївського народу, як і депортації інших народів, здійснені режимом колишнього СРСР, є злочином проти людяності і повинна кваліфікуватися як геноцид.

Повернення карачаївців на свої землі стало можливим після 1957 року. Перші ешелони з карачаївцями прибули на батьківщину 3 травня 1957 року і цей день вважається «Днем відродження карачаївського народу».

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу висловлюю щирі співчуття братньому карачаївському народу з нагоди 76-х роковин трагедії в його історії, що залишила незагойну рану в долі кожної карачаївської сім'ї.

Ми схиляємо наші голови в пам'ять про десятки тисяч померлих у вигнанні безвинних людей, більшість з яких були жінки, діти, люди старшого віку і підносимо наші дуа (молитви) до Всевишнього з проханням дарувати їм прощення і милість.

 

Рефат Чубаров,
Голова Меджлісу кримськотатарського народу,
Київ, 02 листопада 2019 року

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.