Новости

Співчуття 29 октября 2019 года

Ранок 29 жовтня 2019 року приніс сумну звістку, у віці 92 років померла Садако Огата, видатний японський державний і політичний діяч, дипломат, Верховний комісар ООН у справах біженців з 01 січня 1991 року по 31 грудня 2000 року.

Пані Садако Огата була першим чиновником ООН високого рівня, яка здійснила візит до Криму з метою особистого ознайомлення з процесом повернення кримськотатарського народу на свою батьківщину з місць вигнання. У вересні 1997 року Верховний комісар ООН у справах біженців Садако Огата в ході свого дводенного перебування в Криму відвідала селище компактного облаштування кримських татар Васієт (Строганівка), де мала тривале спілкування з членами Меджлісу кримськотатарського народу і мешканцями селища.

Одним з результатів вчиненої нею поїздки до Криму і переговорів, які відбулися з керівництвом України та Узбекистану після поїздки на півострів, стала спрощена процедура надання громадянства України більше 80 тис. кримських татар, які повернулися на той час з Узбекистану та інших пострадянських держав до Криму.

Це був колосальний прорив і поліпшення правового становища десятків тисяч кримських татар, які повернулися на свою Батьківщину з місць вигнання.

Садако Огата є автором книг і великої кількості статей з історії дипломатії та міжнародних відносин. В останні роки була експертом інституту Брукінгса, а також членом Фонду Сержіу Вієйри ді Меллу. У 2017 році отримала «Нагороду за глобальні заслуги випускника Ротарі».

Ім'я пані Садако Огата зберігатиметься у вічній пам'яті кримськотатарського народу разом з іменами всіх, хто допомагав йому повернутися на свою Батьківщину та вніс вагомий внесок у відновлення порушених прав корінного народу Криму.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям і соратникам пані Садако Огата у зв'язку з її смертю.Рефат Чубаров,
Голова Меджлісу кримськотатарського народу,
Київ, 29 жовтня 2019 року

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.