Новости

Співчуття 28 октября 2019 года

27 жовтня 2019 року у Великій Британії, в лікарні Адденбрук в Кембриджі, від зупинки серця помер Володимир Костянтинович Буковський – активний учасник дисидентського руху в СРСР, письменник, політичний і громадський діяч.

…Перший конфлікт Володимира Буковського з радянським режимом трапився ще в 1959 році: за участь у виданні рукописного журналу він був виключений зі школи і зміг продовжити освіту лише у вечірній школі.

В цілому в радянських тюрмах і на примусовому лікуванні Володимиру Буковському довелося провести 12 років.

У 1976 році радянська влада обміняла В. Буковського на лідера чилійських комуністів Луїса Корвалана, після чого Буковський переїхав до Кембриджу.

У період після розпаду СРСР виступав з ініціативами, спрямованими на демократизацію Росії, був співзасновником суспільно-політичного об’єднання «Комітет 2008: Вільний вибір».

У Криму Володимир Буковський в останній раз побував в травні 2012 року, коли в Сімферополі з ініціативи Меджлісу кримськотатарського народу відбулася Нарада колишніх в'язнів комуністичного режиму та правозахисників, серед учасників якої були: АЛЄКСЄЄВА Людмила (Росія, Москва), АРУТЮНЯН Вардан (Вірменія, Єреван), БУКОВСЬКИЙ Володимир (Великобританія, Кембридж), Горбаневська Наталія (Франція, Париж), ГРИГОРЕНКО Андрій (США, Нью-Йорк), ДЖЕМІЛЄВ Мустафа (Україна, Бахчисарай), ЗІСЕЛЬС Йосиф (Україна, Київ), КАЛАБУГІН Валерій (Естонія, Таллін), КОВАЛЬОВ Сергій (Росія, Москва), ЛАВУТ Олександр (Росія, Москва), МАРИНОВИЧ Мирослав (Україна, Львів), ОВСІЄНКО Василь (Україна, Київ), ПОДРАБІНЕК Олександр (Росія, Москва), РЕДДАВЕЙ Пітер (США, Вашингтон), СВЕРСТЮК Євген (Україна, Київ), СЕЙТМУРАТОВА Айше (Україна, Сімферополь), СМИРНОВ Олексій (Росія, Москва), ХАЇРОВ Ізет (Україна, Сімферополь), ХЛЕБОВИЧ Петро (Польща, Краків), ШЕВЧЕНКО Олесь (Україна, Київ), ЯНКЕЛЕВИЧ Тетяна (США, Бостон).

Володимир Буковський належав до плеяди радянських дисидентів і сучасних правозахисників, які щиро підтримували кримськотатарський народ в його боротьбі за повернення на свою Батьківщину і відновлення прав.

18 травня 2012 року Володимир Буковський, в числі інших легендарних дисидентів і правозахисників, виступив в Сімферополі перед учасниками багатотисячного Всекримського жалобного мітингу, присвяченого пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Тоді ж Мустафа Джемілєв, звертаючись з трибуни мітингу до своїх соратників, передав почуття десятків тисяч кримських татар, які зібралися на Центральній площі м. Сімферополя: «Подяка кримських татар до кожного з вас безмірна, оскільки в найважчі для кримськотатарського народу часи ви, жертвуючи своєю особистою свободою, допомагали йому боротися за право повернутися на свою батьківщину  до Криму. Для нас велика честь приймати вас на своїй рідній землі, бо в тому, що ми повертаємося, є і ваш внесок».

Володимир Буковський засудив російську окупацію Криму, постійно виступав за прийняття радикальних мір задля примусу Російської Федерації до дотримання міжнародного права і виведення військ з окупованих нею територій України.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює щирі співчуття рідним і близьким Володимира Костянтиновича Буковського у зв’язку з його смертю.

Кримські татари сумують разом з соратниками, друзями і рідними Володимира Буковського.

 

Рефат Чубаров,
Голова Меджлісу кримськотатарського народу,
Київ, 28 жовтня 2019 року

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.