Новости

У Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого відбудеться захід з метою вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу 12 мая 2019 года

12 травня 2019 року в Києві, у Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого (парламентська бібліотека), відбудеться захід з метою вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року на підставі рішень Державного комітету оборони СРСР кримськотатарський народ був підданий тотальній депортації зі своєї історичної батьківщини – Криму.

В ході чекістської операції у віддалені райони Узбекистану, Казахстану та Російської Федерації було депортовано близько 200 000 кримських татар, більшість з яких становили жінки, діти і люди похилого віку.

Виселення проводилося військами НКВС СРСР в формі спеціальної каральної операції, з озброєним оточенням населених пунктів, насильницьким вигнанням родин кримських татар з будинків, тривалим утриманням людей на площах населених пунктів або територіях кладовищ, погрузкою людей в переповнені вагони для перевезення худоби, конфіскацією всього рухомого і нерухомого майна.

У місцях спецпоселень кримських татар використовували на важких виснажливих роботах, включаючи шахти, лісоповали, будівництво іригаційних каналів.

За різними оцінками лише у перші роки вигнання внаслідок голоду, масових захворювань, знущань і каторжних робіт в місцях спецпоселень померло більше 46% кримських татар.

Період насильницького утримання кримських татар в місцях вигнання і заборони їм повертатися і проживати на своїй Батьківщині, в Криму, тривав до листопада 1989 року.

Після заходу в стінах бібліотеки буде також благодійний ярмарок для підтримки дітей з родин кримських політв’язнів.

Сьогодні на тимчасово окупованій території АР Крим майже 170 дітей залишились без своїх батьків, заарештованих режимом російського агресора з політичних мотивів.

У рамках заходу будуть проведені:
- творча вистава з вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу;
- фотовиставка родин сучасних кримськотатарських політв’язнів;
- ярмарок сувенірної продукції з кримськотатарською символікою (прапорці, значки та ін.) та книжок;
- ярмарок дитячих саморобок, малюнків.

До участі в заході запрошуються народні депутати України, інші представники органів державної влади, волонтери, активісти, громадські діячі та всі небайдужі до ситуації порушення прав людини на окупованому кримському півострові.

Зібрані кошти будуть передані родинам політв’язнів.

В рамках заходу також відбудеться презентація книги кримськотатарського історика Гульнари Бекірової «Шлях лідера. Мустафа Джемілєв.», яка містить вибрані програмні ідеологічні й політичні тексти лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, що висвітлюють його політичні погляди, віхи боротьби кримськотатарського народу за свої права та повернення на Батьківщину. Книга видана за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Книгу можна буде отримати на нашому заході з автографом від Гульнари Бекірової та Мустафи Джемілєва.

Захід відбудеться за адресою: м. Київ, вул. М. Грушевського, 1.

Початок – о 13 годині.

Організатори: Меджліс кримськотатарського народу, ГО «Кримська родина», Національна бібліотека імені Ярослава Мудрого, за підтримки Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу М. Джемілєва, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Ісламського культурного центра м. Києва, Духовного управління мусульман Криму, Кримськотатарського ресурсного центру.

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.