Новости

Ми не дозволили російським окупантам розтоптати нашу гідність та честь. Ми ще раз продемонстрували на весь світ єдність кримськотатарського народу і його самовідданість в боротьбі за свою Батьківщину. 03 мая 2019 года

5 років тому, 3 травня 2014 року, російські окупанти щільно перекрили військовою технікою і озброєними солдатами поблизу міста Армянська адміністративний кордон між півостровом і материковою Україною з метою не допустити в'їзду Мустафи Джемілєва до Криму.

Напередодні, 2 травня, Мустафу Аг'а вже було затримано в московському аеропорту Шереметьєво, куди він прибув з Києву, маючи намір вилетіти далі до Сімферополя.

Отже, вимушений в той же день знову повернутися до Києва Мустафа Аг'а пізно вночі виїхав машиною в сторону Криму.

Про те, що Мустафа Аг'а намагатиметься 3 травня в'їхати до Криму, ніхто, ні він сам, ні ми секрету не робили.

Це був перший випадок відкритої заборони російськими окупантами кримському татарину в'їхати до Криму, додому. Для нас всіх було очевидно, що забороняючи національному лідерові кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву в’їзд додому, російські окупанти хотіли продемонструвати якусь свою рішучість в придушенні кримських татар, зламати волю і змусити змиритися з окупацією.

На засіданні Меджлісу кримськотатарського народу, який завершив свою роботу ввечері 2 травня, було прийнято спеціальне рішення, у якому містився і такий пункт: «Провести 03 травня 2014 року о 09:00 мирну акцію – зустріч легендарного правозахисника, лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва на в'їзді до Криму у контрольного пункту «Армянськ» (місце збору на автомобільній трасі Сімферополь - Херсон при виїзді з міста Армянськ)».

Після 5 років з вказаної події, учасниками якої стали близько 2 500 кримських татар, серед яких було багато молоді, жінок та сивих чоловіків, я хочу ще виказати вдячність кожному з її учасників та учасниць за проявлені ними мужність і сміливість.

5 років тому ми всі, як ті, хто був на адміністративному кордоні поблизу Армянська і силою прорвав збройне загородження російських спецслужб, а також ті, хто в різних районах Криму в той же день перекривав дороги, щоб змусити російських окупантів зняти заборону на в'їзд Мустафі Аг'а, не дозволили російським окупантам розтоптати нашу гідність та честь.

Ми не змогли тоді забезпечити в’їзд Мустафі Аг'а додому, але ми ще раз продемонстрували на весь світ єдність кримськотатарського народу і його самовідданість в боротьбі за свою Батьківщину.

Слава вам, герої!

 

Голова Меджлісу 

кримськотатарського народу

Рефат Чубаров

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.