Новости

23 лютого є трагічним днем в новітній історії кримськотатарського, інгушського та чеченського народів 23 февраля 2019 года
Однією з особливих якостей кримськотатарського народу, яка завжди відзначається як його друзями, так і недоброзичливцями, є історична пам'ять, що ретельно зберігається і охороняється кримськими татарами на індивідуальному та колективному рівнях.
 
23 лютого є одним із трагічних днів в новітній історії кримськотатарського народу.
 
101 років тому, 23 лютого 1918 року, в Севастополі матросами Чорноморського флоту, контрольованого більшовиками, був по-звірячому закатований і вбитий Номан Челебіджихан – перший голова уряду Кримської Народної Республіки, один з організаторів I Курултаю кримськотатарського народу, муфтій мусульман Криму, Білорусії, Литви та Польщі, автор вірша «Ant etkenmen» («Я поклявся»), що став пізніше кримськотатарським національним гімном.
 
23 лютого назавжди залишиться також чорним днем в історії інгушського та чеченського народів.
 
23 лютого 1944 року війська НКВС СРСР приступили до тотальної депортації зі своїх земель інгушського та чеченського народів, в ході якої, за різними оцінками, було вигнано зі своєї Батьківщини від 500 до 650 тисяч чеченців та інгушів.
 
Через 3 місяці після злочинної депортації чеченців та інгушів такий ж катастрофічний за своїми наслідками злочин режимом СРСР був скоєний і в Криму, коли 18 травня 1944 року тотальної депортації було піддано кримськотатарський народ.
 
Без сумніву, вбивство видатних лідерів народів, депортації народів, вчинені в СРСР, і їх катастрофічні наслідки є злочинами проти людяності і цивілізації.
 
Від імені Меджлісу кримськотатарського народу висловлюю солідарність з усіма, хто пам'ятає історію свого народу, зберігає пам'ять про своїх героїв і мільйони безвинних жертв радянського режиму, співпереживає трагедіям своїх сусідів.
 
 
23.02.2019
Голова Меджлісу кримськотатарського народу
Рефат Чубаров

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.