Новости

У Києві пройшов вечір-реквієм на вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 19 мая 2017 года

18 травня 2017 року в Національній опері України пройшов вечір-реквієм на вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

У заході взяли участь представники керівництва країни, громадські та політичні лідери, глави дипломатичних місій, члени міжнародних організацій.

Звертаючись до присутніх Президент України Петро Порошенко зазначив, що Верховна Рада України цілком обґрунтовано визнала депортацію 1944 року геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, адже примусове виселення стало однією із найбільш злочинних і ганебних спецоперацій тоталітарного комуністичного режиму Радянського союзу.

«Моторошні спогади очевидців про депортацію та подальше життя в тих жахливих умовах, які підготувала їм радянська влада, нікого не можуть залишити байдужим, скільки б часу не сплило. В 2014-му, незадовго до сімдесятих роковин депортації, вже пострадянська, але так само авторитарна Росія анексувала український Крим. Що це як не нова неоголошена, підло прихована депортація?» - сказав Президент.

Він нагадав про заборону діяльності Меджлісу в Криму, арешти й катування, утиски етнічних українців і кримських татар, безслідне зникнення людей. «Це лише окремі штрихи до портрету тимчасової злочинної самопроголошеної так званої кримської «влади», - зазначив Президент.

«Священне право кримських татар вільно жити на рідній землі буде відновлено – остаточно і безповоротно, за допомогою усіх можливих засобів і механізмів, прийнятних у цивілізованому світі», - запевнив Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що Конституційна комісія за його дорученням прийняла рішення про створення робочої групи з напрацювання пропозицій змін та доповнень до Конституції України щодо Автономної Республіки Крим. «Ми робимо перші кроки у питанні створення у Криму національної автономії кримських татар. Безумовно, ця автономія повністю врахує рівні права і свободи українців, етнічних росіян та представників усіх інших етносів, що проживають на півострові», - сказав він.

«Крим – це Україна, а Україна – це Європа. Частина цивілізованого світу, де цінується людська гідність і суверенні права народів», - наголосив Президент.
Глава держави підкреслив: «Я впевнений у деокупації Криму. Я впевнений у покаранні злочинців. Країну-злодія буде примушено повернути вкрадене».

Петро Порошенко також висловив слова вдячності народній артистці України Джамалі, пісня «1944» якої «розворушила душу всієї Європи», завдяки якій Україна приймала у себе пісенний конкурс «Євробачення».

Також Президент повідомив, що прийняв рішення про присвоєння звання Героя України Решату Аметову, який став першою жертвою російських окупантів у Криму.

Сайт создан при поддержке: МРИ www.iri.org  и БО "Фонд розвитку Криму" www.cdf.org.ua  Адрес: АР Крым, г.Симферополь, ул.Шмидта, 2; Тел.:27-35-26; © 2011-2014 QTMM.ORG All rights reserved.